Profil

Dátum narodenia: 4. septembra 1993

Miesto narodenia: Banská Bystrica, Slovenská republika

Bydlisko: Banská Bystrica, Slovenská republika

Národnosť: slovenská

Výška: 169 cm

Váha:  58 kg

Hrá: pravou rukou (backhand obojručne)

Najvyššia pozícia v rebríčku WTA vo dvojhre: 218. (14. augusta 2017)

Najvyššia pozícia v rebríčku WTA vo štvorhre: 116. (7. januára 2019)

Obľúbený grandslamový turnaj: Australian Open

Obľúbený povrch: antuka

Tenisové vzory: Martina Hingis, Kim Clijsters

Obľúbené športy: hokej, lyžovanie

Jazyky: anglický jazyk

Chantal Škamlová patrí medzi najlepšie slovenské tenistky súčasnosti. Narodila sa 4. septembra 1993 v Banskej Bystrici. Športové gény zdedila po otcovi, ktorý aktívne hrával hokej. S tenisom začala v siedmich rokoch v tenisovom klube Dixon Banská Bystrica. Hoci vo svojich začiatkoch nijako nevyčnievala medzi svojimi rovesníčkami, prelom nakoniec nastal v štrnástich rokoch, keď začala trénovať vo vrcholovom centre v Piešťanoch a úspechy na seba nenechali dlho čakať. Na Slovensku začala patriť k najlepším vo svojej vekovej kategórii a stala sa viacnásobnou majsterkou Slovenska.

Úspechy pomaly začali pribúdať nielen na domácej úrovni, ale aj v zahraničí. V juniorskej kategórii sa stala spoločne s Vievien Juhászovou majsterkou Európy vo štvorhre do 16 rokov a s Jankou Čepelovou tvorila jeden z najlepších juniorských párov vo štvorhre na svete v kategórii do 18 rokov. Vyhrali spoločne Australian Open, majstrovstvá Európy do 18 rokov a na mládežníckych olympijských hrách v Singapure v roku 2010 získali strieborné medaily. Tieto úspechy ju katapultovali až na 16. miesto v rebríčku ITF.

Jej prechod do ženskej kategórie bol poznačený vážnym zranením chrbta. Pri vyšetrení sa zistilo, že má prasknutú platničku a slová lekárov zneli, že už pravdepodobne nikdy nebude aktívne športovať. Našťastie všetko dopadlo dobre a Chantal sa po pauze vrátila do súťažného kolotoča. Na ženskom okruhu vyhrala doposiaľ takmer 50 titulov vo dvojhre a štvorhre. K jej najvydarenejším sezónam patrila sezóna 2017, keď sa jej podarilo dostať až na kvalifikáciu US Open.  Momentálne patrí medzi najvyššie postavené Slovenky v rebríčku WTA.