Milá Korona, … ĎAKUJEM!

Milá Korona, … ĎAKUJEM!
13. mája 2020 BAJAN Wordpress

Milá Korona, aj keď to bude znieť asi zo začiatku zvláštne, ďakujem ti! Naozaj ďakujem za to, že si prišla do môjho života, lebo si ma zachránila.

Viem, že asi veľa z vás ma za tuto myšlienku odsúdi a aby ste ma nechápali zle tak hneď na začiatok by som chcela vyjadriť sústrasť tým, ktorí prišli kvôli tejto chorobe o svojich najbližších a popriať veľa síl tým, ktorí proti nej bojujú. Myslím na vás.

Môj článok je o časoch kedy nás až táto ťažká doba dokázala zastaviť, zamyslieť sa a prehodnotiť hodnoty vo svojom živote. O časoch, ktoré nás donútili spoznať samých seba .

Cely život hrám tenis. Tenis je odmalička môj život a úprimne som si nevedela predstaviť, že to môže byť inak. Bohužiaľ som ho dávala v rebríčku priorít tak vysoko,že dokonca zdravie, rodina a aj ja sama sme boli až na druhom, treťom mieste .

Viedla som šialený život v šialenom tempe niekoľko rokov v presvedčení,  že to je tak správne s predstavou,že keď chce byť človek úspešný, tak to tak jednoducho má byť a iná cesta neexistuje .

Telo hovorilo dosť, stačilo, prinášalo mi do života zranenia a iné veci, ktoré mi ticho šepkali “spomaľ dievča”, ja som však pokračovala a ničila sa čím ďalej viac. Čím horšie výsledky som mala, tým tvrdšie tréningy a tresty som si dávala. Keď mi tréner povedal na tréningu, že mám odbehnúť 100 roviniek, ja som si ich dala 200 ako trest za to, že som na poslednom zápase dostala kŕče a to si moje telo predsa nemôže dovoliť !Telové kŕče ma trápia celú moju kariéru, ale akosi mi nikdy nedošlo, že nevznikali z mojej “zlej” kondičky ani z nedostatku minerálov, ale z toho, že žijem a aj hrám v extrémnom strese. Keď sa tak pozerám na moju kariéru ani si neviem predstaviť, kedy naposledy som si užila nejaký zápas. Dokonca som si neužívala ani vyhratý zápas či výhru na turnaji a to čo prichádzalo po prehrách nemusím radšej ani spomínať. Stále som mala v mysli to, že keď som vyhrala, musím vyhrať zas. Musím mať viac bodov, musím byť vyššie v rebríčku, musím hrať lepšie a mohla by som pokračovať donekonečna. Stále som niečo musela a to aby som si niečo vychutnala a užila mi prišlo nepredstaviteľné …

Až do jedného momentu.

Vrátim sa teda k začiatku prečo ďakujem korone.

Ďakujem jej, za donútenie zastaviť  sa, prehodnotit rebríček mojich hodnôt a ukázanie toho, že aj keď nestrávim hodiny na kurte, vo fitku a naháňaním sa za niečím, tak je to úplne v poriadku. Zistila som že aj bez tenisu sa dá žiť normálny, šťastný život. Mám v živote mnoho iných vecí, ktoré ma bavia a napĺňajú. 

Keď som sa po dvoch mesiacoch bez tenisu vrátila na kurt, cítila som tak obrovské naplnenie ako nikdy predtým. Už som nehrala tenis lebo niečo od neho očakávam,hrala som ho s radosťou a konečne sama pre seba. 

Tenis ma baví, napĺňa, žijem s ním a je súčasťou ako mňa, tak aj môjho života.

V mojom živote sú však aj iné veci, ktoré sú v rebríčku mojich hodnôt už pred tenisom.

Som tam hlavne ja sama, ľudia ktorých milujem a moje zdravie. 

A za toto všetko som viac než vďačná.

Tieto pre nás všetkých ťažké časy mi nemohli dať viac a preto im z celého srdca ĎAKUJEM ! 

Ďakujem aj Vám, ktorí ste stále pri mne na mojej ceste. Myslím, že nemusím menovať, lebo viete.

#NAMASTE 🙏